

| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Capacitance | 33 µF |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.4 Ω |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 10 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Features | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.3 mm |
Stock: 1893
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31928
Ext.Price$0.31928
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31928 | $0.31928 |
| 10 | $0.19459 | $1.94590 |
| 50 | $0.14591 | $7.29550 |
| 100 | $0.13095 | $13.09500 |
| 500 | $0.10576 | $52.88000 |
| 1000 | $0.09796 | $97.96000 |
